محصول رویین‏ شیت

معرفی محصول:

رویین شیت از یک ورقه کراتینوسایتی غشایی شفاف به قطر تقریبی 2/0 میلی‏متر در ابعاد 60 سانتی‏متر مربع بر روی یک سیلیکون 60 سانتی‏متر مربع تشکیل شده است که در حاشیه ورقه کراتینوسایتی و سیلیکون از 4عدد گیره جهت ثابت نگه داشتن ورقه کراتینوسایتی بر روی سیلیکون استفاده می‏شود. این محصول شامل یک ورقه کراتینوسایتی آلوگرافت منجمد استریل است که توسط یک سیلیکون مشبک پشتیبانی می‏ شود و در دمای کمتر از 80- درجه سانتی‏گراد نگهداري مي‏ گردد. ورقه کراتینوسایتی آلوگرافت این محصول از کشت سلول‏ های کراتینوسایت انسانی مشتق از لایه اپیدرم بافت پوست ناحیه ختنه‏ گاه نوزاد تحت شرایط آسپتیک تولید می‏ شوند. سلول‌های کراتینوسایت مورد استفاده در این محصول بعد از جداسازی و کشت و تکثیر در بانک سلولی ذخیره می ‏شوند. تمامی مراحل ایجاد بانک سلولی و محصول رویین‏ شیت براساس استانداردها و دستورالعمل‏های GMP معتبر گردیده است. تمام مواد و محیط‏ های با منشا حیوانی که در فرآیند تولید این محصول استفاده می ‏شوند از کشورهای عاری از BSE تهیه می ‏شوند. محصول نهایی بر اساس ویژگی مورفولوژی سلول، ساختار ورقه کراتینوسایتی، یکپارچگی فیزیکی محصول و بسته ‏بندی آن ارزیابی شده و تمامی تست‏ های استریلیتی ، مایکوپلاسما و ویروسی بر روی نمونه‏ های محصول آزمایش می‏ شود.

کاربرد ‌محصول:

سلول‏ های کراتینوسایت آلوژنیک موجود در محصول رویین‏ شیت از لایه اپیدرمی پوست فوراسکین نوزادان ایرانی به دست آمده است. به واسطه عملکرد این سلول‏ها از طریق ترشح ماتریکس خارج سلولی، سایتوکین‏ ها، فاکتورهای رشد، سنتز و تنظیم کلاژن باعث اپیتلیزاسیون مجدد و تسریع روند ترمیم زخم می‏ شوند. همچنین سیلیکون‏‏ بعنوان بخشی از محصول رویین‏شیت رطوبت زخم را حفظ کرده و باعث تسـریع التیام زخم می‏ شوند و بـه دلیـل پیشـگیري از خشکی انتهاي اعصاب و عدم چسبندگی به سطح زخـم، کاهش درد را نیز به همراه دارند. این محصول به عنوان یک پوشش موقت در درمان زخم ‏های سوختگی عمقی درجه 2، به عنوان پوشش دهنده موضع اهدای پوست در بیماران دچار سوختگی درجه 3 و همراه با نمونه‏ های پوست مش شده اتوگرافت برای پوشش سطح زخم استفاده می‏ شود.

نحوه بسته‏ بندی و عرضه محصول:

محصول رویین‏ شیت در یک بسته‏ بندی اولیه که به صورت یک ظرف 60 سانتی‏متری مربع از جنس پلی استایرن و بسته‏ بندی ثانویه‏ای از جنس ورقه پلی‏اتیلنی سه لایه با روکش آلومینیومی به صورت منجمد ذخیره می ‏شود.